Εκτύπωση

Παναγροτικό Εργατικό Κίνημα Ελλάδος (ΠΑ.Ε.Κ.Ε.)

Συγγραφέας: kavalacity.net.... Δημοσίευση στη κατηγορία Εκλογές 2012

Σας άρεσε το άρθρο?
(4 ψήφοι, μέση τιμή 5.00 από τα 5 αστέρια)

dr-house-minima-ellada-ekloges-2012

Τίτλος για Γκίνες: Ανεξάρτητη Ανανεωτική Αριστερά, Ανανεωτική Δεξιά, Ανανεωτικό ΠΑΣΟΚ, Ανανεωτική Νέα Δημοκρατία, Όχι στον Πόλεμο, Κόμμα Επιχείρηση Χαρίζω Οικόπεδα, Χαρίζω Χρέη, Σώζω Ζωές, Παναγροτικό Εργατικό Κίνημα Ελλάδος (ΠΑ.Ε.Κ.Ε.)

paeke1Αυτό είναι το κόμμα που εξασφάλισε μία θέση στη μάχη της κάλπης στις 6 Μαΐου. Εκπρόσωπος του σχηματισμού είναι ο Μ. Τζαλαζίδης και διεκδίκησε την ψήφο μας και στις προηγούμενες εκλογές, όπου πήρε 1.376 ηρωικές ψήφους. Παρά τα 83 χρόνια του, ο Μ. Τζαλαζίδης δεν φαίνεται να πτοείται και διεκδικεί με αξιώσεις μια θέση στο ελληνικό Κοινοβούλιο ενώ τονίζει ότι όσα υπόσχεται μπορεί να τα κάνει πραγματικότητα.

Ο κ.Τζαλαζίδης διαθέτει μια έκταση 30.000 στρεμμάτων στα Γρεβενά, στη θέση "Μουσταφά", η οποία είναι ιδιοκτησία του κόμματος και υπόσχεται ότι θα την μοιράσει στο "λαό".

«Τα οικόπεδα βρίσκονται σε μία έκταση 30.000 στρεμμάτων στη θέση «Μουσταφά». Είναι οικόπεδα δικής μου ιδιοκτησίας και μου τα κληρονόμησε ο παππούς μου. Χαρίζω 120 οικόπεδα εκτάσεως 250 τ.μ. το καθένα. Δεν πρόκειται να κοροϊδέψω κανέναν. Εγώ λέω στο κόσμο να μην απέχει από τις εκλογές αλλά να ρίξει άκυρα για να μην υπάρξει αυτοδυναμία».

paekeΦέτος κατεβαίνει για 9η φορά στις εκλογές. Υπήρξε υποψήφιος βουλευτής με τη ΔΗΑΝΑ του Στεφανόπουλου, στη συνέχεια συνεργάστηκε με την Ένωση Κεντρώων του Βασίλη Λεβέντη και το 2004 συνέπραξε με το ΔΗΚΚΙ του Τσοβόλα. Στη συνέχεια κατέβηκε στις εκλογές του 2009 με το δικό του κόμμα " χαρίζω οικόπεδα, χαρίζω χρέη, Παναγροτικό Εργατικό Κίνημα Ελλάδος"

Παράλληλα λέει θα διεκδικήσει διάκριση στο βιβλίο των ρεκόρ Γκίνες για το μεγαλύτερο όνομα κόμματος.

Share

2009©Kavalacity.net